HAKKIMIZDA

''Değirmencilikte yarım yüzyıl, dünyanın dört bir yanında referans projeler''

 Himmet Usta ticari faaliyetine 1960 yılında başlamıştır. Küçük bir atölyede mobil değirmen imalatı ile başladığı ticari faaliyetini bugün Konya Sanayi Bölgesi’ndeki 15.000m2’si kapalı, toplam 45.000 m2’lik modern üretim tesislerinde sürdürmektedir. 

Ar-Ge çalışmalarına kurulduğu ilk günden itibaren büyük önem veren himmet Usta, sektörün beklenti ve isteklerini çok iyi analiz ederek ürün gamını sürekli geliştirmiş ve yenilemiştir. 1970 yılında yatık silindirli dizelle çalışan değirmen makinalarını, 1980 yılında değirmen makinelerinin yanında tuz, yem, mercimek ve irmik makinelerinin imalatını da eklemiştir. 1991 yılında pnomatik vals makinasının üretimi ile dünya değirmencilik sektörünün gelişiminde büyük rol oynamıştır.

1992 yılında anahtar teslimi değirmen fabrikaları kurmaya başlayan Himmet Usta, değirmen fabrikasında kullanılan tüm ürünleri kendi markası ve kalitesi ile üreterek müşterisine entegre hizmet sunmaktadır.

24 yıllık üretim deneyimini 1984 yılında “Himmet Usta” markası ile tescil ettirmiştir. Üretimini modern üretim altyapısı, deneyimli kadrosu ve son teknoloji CNC tezgâhlarında CAD-CAM yazılımları ile gerçekleştirmekte, üretiminin her aşamasını kontrol etmektedir.

Müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı hizmet felsefesi ile üretim, satış ve satış sonrası destek hizmetlerini uluslararası standartlarda gerçekleştirmektedir. Üretimdeki kalitesi ISO 9001-2000 ve TSEK belgeleri ile tescillemiştir.

Bugün Himmet Usta başta Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere, Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’da 30 dan fazla ülkeye ihracat yapmanın gurunu yaşamaktadır.

GRUP ŞİRKETLERİMİZ
TR EN RU AR
info@himmetusta.com +903322713179
© Tüm Hakları Saklıdır.